NISSAN XTRAIL 1.7 DCI 150 4WD X-TRONIC TEKNA

NISSAN X–trail со цена од 38.000 €

БОГАТА ОПРЕМА, СУПЕР ЦЕНА

Специјална понуда на NISSAN X–trail модели од залиха со цена од 38.000 €

 

СОЗДАДЕН ЗА ЦЕЛОТО СЕМЕЈСТВО

Споделете го задоволството на животните авантури во поголем, поубав SUV опремен со сè што е потребно за вистинско задоволство: врвен дизајн, силни теренски способности, напредни технологии  и многу авантуристички доживувања.

 

NISSAN XTRAIL 1.7 DCI 150 4WD X-TRONIC TEKNA за 38.000€
Редовна цена: 46.800€
Боја: Портокалова металик со црна кожа / Сина металик со крем кожа 

 

NISSAN XTRAIL 1.7 DCI 150 4WD X-TRONIC TEKNA за 39.000€
Редовна цена: 47.800 €
Боја: Бронзена металик со специјална кафена кожа

 

 

Богато опремен:

 • Nissan интелигентна контрола на шасија: Active Ride control, Active Trace control
 • Hill Start Assist – помош при тргнување по нагорнини
 • Интелигентен погон на сите тркала (4WD)
 • Интелигентен систем за паркирање
 • Автоматско итно сипирање (функција на препознавање за пешаци)
 • Препознавање на сообраќајни знаци 
 • Систем за предупредување при ненамерно напуштање на возната лента
 • Систем за препознавање на објекти во движење при возење назад
 • Систем за предупредување на возило во мртов агол
 • Систем за одржување на вниманието на возачот
 • Nissan Connect – мултимедијален навигациски систем со 7’’ екран чувствителен на допир
 • 360 Around View Monitor (4 камери за помош при паркирање)
 • BOSE аудио систем со 8 звучници
 • Кожни седишта со електрично прилагодување на возачко и совозачко седиште
 • Лумбална потпора во возачко седиште и прилагодување по висина
 • Предни и задни седишта со функција за греење
 • Управувач со функција за греење
 • Електричен стаклен кров со хромирани кровни носачи
 • Електрично отварање на багажникот
 • LED светла со функција следење на кривина
 • Алуминиумски фелни 19’’

ПРЕЗЕМИ ГО ЦЕНОВНИКОТ

ПРЕЗЕМИ ГО КАТАЛОГОТ

ДОЗНАЈ ПОВЕЌЕ ЗА МОДЕЛОТ

 

*Цените на моделите во денари:

46.800€ (2.901.600 ден.)

38.000€ (2.356.000 ден.)

47.800€ (2.963.600 ден.)

39.000€ (2.418.000 ден.)

 

*Фотографијата на почетниот слајдер е симболична.