Новиот NISSAN QASHQAI

ДИЗАЈН

Без конкуренција по однос на својот изглед, тој повторно ги надминува сите очекувања

Кога станува збор за SUV дизајнот, Qashqai сепак го има главниот збор. Новата визија за градскиот SUV- мускулни пропорции, моќни LED светла и големи 20-инчни алуминиумски фелни.
Достапен е во неколку бои и можете да бидете сигурни дека секогаш ќе се истакнувате од останатите учесници од сообраќајот.

БОИ И ДИМЕНЗИИ

Прилагодете го вашиот Qashqai според вашиот вкус благодарение на богатиот избор на бои на каросерија, вклучувајќи комбинации во две бои кои ги истакнуваат линиите на купето.  Qashqai не е создаден да биде ист како останатите.

МОТОРИ

Интелигентна моќ што ќе Ве одведе кон иднината

СИСТЕМИ ЗА ПОМОШ ПРИ ВОЗЕЊЕТО

Nissan Intelligent Mobility

Nissan Intelligent Mobility го прави секое ваше возење уште побезбедно и поврзано. Ќе бидете посвесни за вашата околина и ќе имате помош  во возењето кога и да Ви е потребно тоа.

ProPILOT со навигација Navi-Link⁽²⁾
ProPILOT со навигација Navi-Link⁽²⁾

Го олеснува вашето секојдневно патување со помош на одржувањето на безбедно растојание од возилото пред вас, истовремено Ви помага да останете на вашата сообраќајна лента.

10,8-инчен head-up екран⁽⁸⁾
10,8-инчен head-up екран⁽⁸⁾

Информациите на head-up екранот, како што е ограничувањето на брзината, се прикажуваат на ветробранското стакло така што приказот е секогаш во видното поле на возачот.

TFT екран со висока резолуција од 12,3 инчи
TFT екран со висока резолуција од 12,3 инчи

На располагање ви се многубројни опции за прилагодување на 12,3-инчниот TFT екран.

Системи за помош при возење и безбедносни технологии⁽³⁾
Системи за помош при возење и безбедносни технологии⁽³⁾

Сеопфатен пакет на технологии кои Ве опкружуваат.

ПОВРЗАНОСТ

Поврзани со светот кој ве опкружува

Со помош на технологијата за поврзување, целиот свет Ви е на дофат на рака - дури и вашиот глас. Напредните системи за поврзување на паметните телефони и безжичното полнење прават сè да биде полесно.

Slader Konekcija
Личен асистент со функција за контрола на глас

Благодарение на Amazon Alexa® и Google Assistant, можете да управувате со функциите на вашето возило од удобноста на вашиот дом.⁽⁴⁾⁽⁷⁾

Slader Konekcija
ИНТЕЛИГЕНТНИ ПРЕДУПРЕДУВАЊА

Добивајте предупредување секој пат кога вашето возило ќе ја напушти дадената област или ќе ја надмине пропишаната брзина или  друга некоја зададена граница.⁽⁴⁾

Slader Konekcija
УСЛУГИ ЗА УПРАВУВАЊЕ НА ВОЗИЛОТО ОД ДАЛЕЧИНА

Користете ја апликацијата NissanConnect Services за далечинско отклучување и заклучување на вратите, фаровите и свирката.⁽⁴⁾

Slader Konekcija
НАПРЕДНИ МАПИ И ИНФОРМАЦИИ ЗА СООБРАЌАЈ ВО ЖИВО

Во Qashqai, можете лесно да ги испланирате вашите патувања благодарение на мапите обезбедени од TomTom® и ажурираните информации за сообраќајот, преку нив лесно ќе го избегнете сообраќјниот метеж.

ДОПОЛНИТЕЛНА ОПРЕМА

ОТКРИЈТЕ ГО СВОЈОТ СТИЛ

Изгледајте поелегантно од било кога!  Иновативниот дизајн и практичните додатоци  го прават вашиот Qashqai совршен придружник за градско возење или пак за семејно патување.

Пакет за персонализација на надворешниот изглед  Elegance

Истакнете го вашиот Qashqai со софистицирани хромирани детали.

Пакет безбедносна опрема

Уживајте со дополнителна удобност и уште поголема заштита за внатрешноста на вашиот Qashqai.

Комплет за влечење

Направете го семејното патување уште позабавно. За продолжениот викенд понесете четири велосипеди, камп приколка или чамец.