Незаборавен надворешен изглед

Почнувајќи од обликот на V - решетка до трапезоидниот спојлер, овој кросовер повеќе нема да биде ист.

ПОКРИВ СО ФУНКЦИЈА НА ОТВОРАЊЕ

Дизајнот на позадинскиот столб на новиот Nissan Juke, доловува изглед на покривот со функција на отворање , притоа истакнувајќи ги спортските купе линии.

V-РЕШЕТКА

Потписот на Nissan решетката со V-изглед  доловува прв, храбар впечаток кој се издвојува од толпата.

ТРАПЕЗОИДЕН СПОЈЛЕР

Новиот Nissan Juke  спојлер, е со нагласена линија која е со јасен, задебелен, заден крај.

Скриена камера во NISSAN амблем

3D СВЕТЛОСЕН ПОТПИС ВО ОБЛИК НА БУМЕРАНГ

3D светлосниот потпис во облик на бумеранг е комплетно соодветен за Nissan. Најновото од LED осветлувањето, кое е во вид на "цевка" дизајн, со цел да овозможи јасно и рамномерно осветлување.

19“ АЛУМИНИУМСКИ ФЕЛНИ

Масивните алуминиумски фелни 19 ", овозможуваат нов Nissan JUKE со агресивен став. Дизајнот на фелните истапува со екслузивен визуелен изглед.

HI-TECH Y - светла

Инспирирани од возачкитe светла обвиени со црна лента, со цел да ја обликуваат светлосната патека, светлосниот дисплеј на Јuke високата технологија Y- светла, овозможува рамномерно осветлување, динамичен изглед на патот додека возите.

ФОКУСИРАН ЕНТЕРИЕР И ВНАТРЕШЕН ДИЗАЈН

Чувството на спортско купе “дизајнирано за возачот", поставувајќи ја напредната технологија на дофат на вашите прсти

НОВИОТ NISSAN JUKE ЕНТЕРИЕР - БОИ И МАТЕРИЈАЛИ

ДЕЛ НА ЦРНА СИНТЕТИКА, КОЖА И МАТЕРИЈАЛ/ ЦРН МАТЕРИЈАЛ
ДЕЛ НА ЦРНА СИНТЕТИКА, КОЖА И МАТЕРИЈАЛ/ ЦРН МАТЕРИЈАЛ

стандард TEKNA

ЦРНА ИЗВЕЗЕНА ТКАЕНИНА/ ЦРН МАТЕРИЈАЛ
ЦРНА ИЗВЕЗЕНА ТКАЕНИНА/ ЦРН МАТЕРИЈАЛ

стандард N-CONNECTA 

Делумно црна еко кожа и ткаенина / црна ткаенина
Делумно црна еко кожа и ткаенина / црна ткаенина

стандард TEKNA

ОТКРИЈ ЈА АДАПТИБИЛНОСТА НА НОВИОТ NISSAN JUKE

ПЕРСОНАЛИЗИРАЈ ГО ТВОЈОТ JUKE ПРЕКУ N-DESIGN

Сакате да му овозможите на вашиот Nissan JUKE да истапи од толпата со помош на персонализираните детали? N-Design е токму за оваа намена. Со воочливи детали и стилски ентериер, твојот Nissan JUKE ќе биде еден и единствен.

ПОВЕЌЕ СТИЛ БЛАГОДАРЕНИЕ НА ДВОБОЈНАТА КАРОСЕРИЈА

Со 15 различни комбинации на бои достапни преку N-Design, изборот на совршена боја може да биде вашата најтешка одлука. Одберете ја најдобрата боја за кровот, антената со изглед како перка од ајкула, преден, заден финиш, новиот Nissan JUKE совршено ќе го преслика вашиот стил.

VIŠE STILA ZAHVALJUJUĆI DVOBOJNOJ IZVEDBI (1)
FUJI SUNSET  КРОВ
FUJI SUNSET КРОВ
 ЦРН МЕТАЛЕН КРОВ
ЦРН МЕТАЛЕН КРОВ
BLADE СРЕБРЕН КРОВ
BLADE СРЕБРЕН КРОВ

N - ДИЗАЈН ЕКСПРЕСИВЕН ЕНТЕРИЕР

Уникатен N-Design оддел, експресивни бои кои ќе го направат вашиот ентериер онаков каков што Ви одговара Вам. Одлучете се за внатрешниот портокалов ентериер кој дефинитивно изразува став или црна боја која е израз на вашата префинетост или пак изберете  чиста, елегантна бела боја.

N-ДИЗАЈН ПОРТОКАЛОВО ПАКУВАЊЕ
N-ДИЗАЈН ПОРТОКАЛОВО ПАКУВАЊЕ

Црна кожа со портокалови внатрешни детали 

N-ДИЗАЈН ЦРНО ПАКУВАЊЕ
N-ДИЗАЈН ЦРНО ПАКУВАЊЕ

Црна Alcantara® Делови на кожа со црни детали

N-ДИЗАЈН БЕЛО ПАКУВАЊЕ
N-ДИЗАЈН БЕЛО ПАКУВАЊЕ

 Црн врежан материјал со PVC детали

РЕВОЛУЦИОНЕРЕН КОМФОРТ

 Nissan JUKE, нова дефиниција за комфорт – технологија која Ве поставува во центарот на сите искуства.

#slider5050
ПРЕДНА ФРОНТАЛНА ФАЗА

Изберете прецизно фокусирана предна страна, за неверојатна јасност и длабочина, оптимизирана токму за возачот благодарение на двата звучника на Ultra Nearfield сместен во потпирачот за глава.

#slider5050
ЗГОЛЕМЕНА ОБВИВКА

Подесете го посакуваното ниво преку поставките за аудио. Префрлете се од предната фаза на фронтот во пошироко, по опширно искуство.

#slider5050
ИНОВАТИВЕН ЗВУЧЕН СИСТЕМ

Поминете го патувањето на следно високо ниво преку искуство на претопување искуство во: длабок, експанзивен, звук што се плетка околу вас. Благодарение на иновативниот звучен систем кој  е "нечуен" за автомобил со ваков тип на големина.

МОНОФОРМНИ СПОРТСКИ СЕДИШТА

Почувствувајте го секој агол, секој прав дел. Удобните, ергономските спортски седишта во моноформ обезбедуваат трајност и поддршка за возачот и останатите патници.

МОНОФОРМНИ СПОРТСКИ СЕДИШТА
Контрола на климата

Поставете и заборавете на тоа. Новиот Nissan JUKE се одликува со автоматска контрола на климата. Поставете ја посакуваната температура и вашиот JUKE автоматски постојано ќе го прилагодува вентилаторот како и брзината и вентилацијата за да бидете во ледено ладно место, пријатно топло или било каде измеѓу овие две варијанти.

Контрола на климата
ЕНТЕРИЕР КОЈ ВИ ПОСАКУВА ДОБРЕДОЈДЕ

Штом температурата се спушти, новиот Nissan JUKE има опција на загреани седишта за да Ви остане пријатно. Исто така постои опција за загревање на ретровизорите, загревање на ветробранот и бришачи за дожд за подобрена видливост.

ЕНТЕРИЕР КОЈ ВИ ПОСАКУВА ДОБРЕДОЈДЕ

ДОПОЛНИТЕЛНА ОПРЕМА КОЈА ОДГОВАРА НА ВАШИОТ ЖИВОТ

Nissan JUKE на повисоко ниво, преку додатоците на дополнителната опрема кои перфектно одговараат на она што ти го правиш. Од носачи на велосипеди, кровни кутии, ентериерски држачи на паметни телефони моделот е подобар, попаматен и нуди поприлагодливо возење.

НОСАЧИ НА ВЕЛОСИПЕДИ

Монтирани со закопчување преку 7 пина - 3 велосипеди - Преклопување - Euroride - Максимален товар 45 кг. Достапни носачи на велосипеди - Ве молиме погледнете на брошурата добиена од Вашата продажно сервисна мрежа.

НОСАЧИ НА ВЕЛОСИПЕДИ
ФИКСИРАН НОСАЧ | ХОРИНЗОНТАЛЕН МОБИЛЕН НОСАЧ
ФИКСИРАН НОСАЧ | ХОРИНЗОНТАЛЕН МОБИЛЕН НОСАЧ

Со максимален товар од 1250 кг
Oпсегот го вклучува и фиксниот и лесно мобилниот носач

ФИКСИРАН НОСАЧ| ХОРИНЗОНТАЛЕН МОБИЛЕН НОСАЧ
ФИКСИРАН НОСАЧ| ХОРИНЗОНТАЛЕН МОБИЛЕН НОСАЧ

Од ткаени патосници до гумени, оригиналниот багажник на Nissan се вклопува во внатрешноста на возилото и нуди најдобро можно прилагодување и оптимална заштита:

 

ВЕЛУР ПАТОСНИЦИ |ЛУКСУЗНИ ПАТОСНИЦИ |ГУМЕНИ ПАТОСНИЦИ СО ПРЕКЛОП

Nissan брендираните патосници се совршено прилагодени на вашето возило, со цел да обезбедат безбедност, оптимална удобност и заштита. Сите наши патосници вклучуваат клипови на подот, со цел да се спречи движењето на патосниците и никако да не влијаат околу функциите на педалите за управување со возилото.

#slider5050-1
ВЕЛУР ПАТОСНИЦИ
#slider5050-1
ЛУКСУЗНИ ПАТОСНИЦИ
#slider5050-1
ГУМЕНИ ПАТОСНИЦИ СО ПРЕКЛОП
#slider5050-1

ДОДАДЕТЕ НА ВАШИОТ НОВ NISSAN JUKE ТРКАЛА

Nissan тркалата се дизајнирани целовкупно со нашите возила, со цел да се обезбеди совршено работење на сопирачките, ABS и VDC. За да се обезбеди и трајност, тие нудат највисоки нивоа на перформанси и стил.

17" СРЕБРЕНО ЗИМСКО ТРКАЛО

19" АЛУМИНИУМСКО ТРКАЛО AKARI ЦРНО - ДИЈАМАНТСКИ ПРЕСЕК

ОСВЕТЛЕН ВЛЕЗ

Автоматски го детектира отворањето на вратата со цел да понуди стилско осветлување и да Ви посака добредојде, вашиот JUKE.

ОСВЕТЛЕН ВЛЕЗ
Осветлување во ентериерот

Состав од следниве елементи, за подобрување на осветлувањето во внатрешноста на кабината.

   1. Просторна ламба KS262-5S210
   2. Заден дел кај патници KS262-5S010
   3. Багаж KS262-5S220

Осветлување во ентериерот
КРОВНИ КУТИИ
КРОВНИ КУТИИ

Мала кровна кутија * Двоен отвор - 380L - 160х80х40 см - 13кг / 75кг макс - со лого на Nissan - KE734-380BK

Mедиум кровна кутија * Двоен отвор - 480L - 190x80x40 см -1 5кг / 75кг макс - со лого на Nissan - KE734-480BK

* Максимална носивост кров 75 кг.

ДРЖАЧ ЗА ПАМЕТЕН ТЕЛЕФОН MAGICMOUNT
ДРЖАЧ ЗА ПАМЕТЕН ТЕЛЕФОН MAGICMOUNT

Достапни се и други држачи на телефони, пронајдете ги преку брошурите добиени од страна на вашата продажно сервисна мрежа

ОТКРИЈТЕ ЈА ПРОДАЖБАТА НА НОВИОТ NISSAN JUKE

Новиот стил на Nissan JUKE е начин на живот. Достигнете многу подалеку со вашето возило и откријте ја продажната линија, достапна преку вашата продажно сервисна мрежа.

TOP 6 JUKE продажба

1. Juke Елек
2. Juke Приверзок
3. Juke Multi-Полнач
4. Monbento® Шише
5. Monbento® Кутија за ручек
6. Wacaco® - Mини еспесо NS мобилна кафе машина

TOP 6 JUKE продажба