Спортски Crossover coupe

НОВИОТ NISSAN JUKE - ДИМЕНЗИИ И МОТОР

ДИМЕНЗИИ: НАДВОРЕШЕН ИЗГЛЕД И ЕНТЕРИЕР

Новиот Nissan JUKE е дизајниран да одговара на вашиот живот: Тој е поголем и простран многу повеќе од претходниот JUKE и може да носи повеќе товар од кога било предходно. Проверете ја новата Nissan JUKE должина, висина, ширина како и сите спецификации со цел да ги добиете сите потребни информации.

A - ЦЕЛОСНА ДОЛЖИНА НА ВОЗИЛО

4,210mm

B - МЕЃУОСКИНО РАСТОЈАНИЕ

2,636mm

C - ЦЕЛОСНА ШИРИНА НА ВОЗИЛО

1,983mm

(СО ОТВОРЕНИ РЕТРОВИЗОРИ)

D - ЦЕЛОСНА ВИСИНА НА ВОЗИЛО

1,595mm

БАГАЖЕН КАПАЦИТЕТ

422

ЛИТАР - БЕЗ РЕЗЕРВНИ ТРКАЛА

1,477mm

A - MAX. ПРОСТОР НА БАГАЖНИКОТ. ДОЛЖИНА

1,249mm

B - MAX. ПРОСТОР НА БАГАЖНИКОТ. ШИРИНА

1,305L

MAX. СО СПУШТЕНИ СЕДИШТА - VDA

ЗАИНТЕРЕСИРАНИ СТЕ ЗА НОВИОТ NISSAN JUKE?
НАПРЕДЕН МОТОР И ТРАНСМИСИЈА

Новиот Nissan JUKE ги редефинира перформансите, со лесен, но моќен турбо полнач на бензински мотор. Напредно намалување на триењето, електронски - контролираниот турбо полнач дава возбудливи перформанси додека режимот ЕCO испорачува извонредна ефикасност. Изберете помеѓу 6-степен мануелен менувач или другa напредна нова 7-брзинска DCT двојна спојка за пренесување, со цел да одговара на вашиот стил на возење.

DIG-T 

БЕНЗИСКИ МОТОР

117PS

МОЌНОСТ

200NM

MAX. ВРТЕЖЕН МОМЕНТ

6 та брзина - РАЧНА ТРАНСМИСИЈА

Поврзете го Вашето патување. 6-брзински рачен менувач на Nissan JUKE, преносот се одликува со кратки потези и брзо реагирање, секое патување е забавно.

6 та брзина - РАЧНА ТРАНСМИСИЈА
Трансмисија со 7 брзини, со двојна спојка (DCT)

Одговорете веднаш. Новиот 7-брзински менувач со двојна спојка на JUKE (DCT) работи како традиционален автоматски менувач, за возење без напор. Кога барате перформанси, DCT е воодушевувачки во изработување на својата обврска - Ви овозможува непречено и брзо менување.

Трансмисија со 7 брзини, со двојна спојка (DCT)
КОМАНДИ ЗА РЕГУЛИРАЊЕ НА БРЗИНАТА

Поставете брза реакција преку вашите прсти. Напредниот 7-брзински DCT менувач на JUKE се одликува со менувачи поставени на управувачот, дозволувајќи Ви да ја префрлате брзината, без да ги тргнете рацете од управувачот.

КОМАНДИ ЗА РЕГУЛИРАЊЕ НА БРЗИНАТА
ECO варијанта /SPORT варијанта

Изберете ECO за подобрена ефикасност на потрошувачката на гориво, Стандард за најдобар баланс помеѓу ефикасноста на горивото и перформансите, или Sport за максимални возбудувања.

ECO варијанта /SPORT варијанта
КАПАЦИТЕТ ЗА ТОВАРЕЊЕ – ПОДГОТВЕНИ ЗА ВИКЕНД

Новиот Nissan JUKE е доказ дека можете да ја комбинирате забавата со практичноста. Тој е дизајниран за да можете полесно да ги внесувате и изнесувате надвор вашите предмети, да носите широки, долги и гломазни предмети како кутии за мебел или друг багаж, сето тоа со леснотија. Nissan JUKE, адаптибилен колку што сте и Вие!

ПАМЕТНО И ФЛЕКСИБИЛНО МЕСТО ЗА СКЛАДИРАЊЕ
БАГАЖЕН ПРОСТОР

Организирајте го товарниот - простор, за да Ви одговара и да биде онака како што Вие посакувате, со паметно осмислени фиоки, полици и идеални места за складирање, кои ќе ги држат вашите калливи чевли подалеку од предметите кои ги купивте за време на шопингот.

ПАМЕТНО И ФЛЕКСИБИЛНО МЕСТО ЗА СКЛАДИРАЊЕ

Многу паметни места за складирање на предмети, како големи така и мали, со дополнителни кабини за складирање, перфектни за семејствата кои се постојано во движење.

ПАМЕТНО И ФЛЕКСИБИЛНО МЕСТО ЗА СКЛАДИРАЊЕ
ЗАДНИ СЕДИШТА : 60/40

Лесно поделено задно седиште, ја зголемува големината на багажникот на новиот  Nissan JUKE, уште повеќе од предходно, за да можете да носите поголем товар, без да оставите било што позади себе.

ДРЖАЧ ЗА ЧАШИ СМЕСТЕН ВО ПРЕДНИОТ ДЕЛ
ДРЖАЧ ЗА ЧАШИ СМЕСТЕН ВО ПРЕДНИОТ ДЕЛ

Вашето утринско кафе е онаму каде што и треба, безбедно додека Вие возите.

USB
USB

Местата за USB употреба, сместени и на предната и на задната страна од возилото, му помагаат на целото семејство постојано да го живее дигиталниот живот.

Место за складирање во рачните потпирачи
Место за складирање во рачните потпирачи

Комфорноста во комбинација на практичноста, доволно простор за складирање со помош на потпирачите за рака.

БАГАЖЕН ПРОСТОР
БАГАЖЕН ПРОСТОР

Организирајте го товарниот -простор, за да Ви одговара и да биде онака како што Вие посакувате, со паметно осмислени фиоки, полици и идеални места за складирање, кои ќе ги држат вашите калливи чевли подалеку од предметите кои ги купивте за време на шопингот.

ЧЕКОР НАПРЕД ВО ПОГЛЕД НА БЕЗБЕДНОСТА

Новиот Nissan JUKE е целосно опремен со најдобрата Nissan Intelligent Mobility технологија. Тоа не значи дека основите функции се заборавени. Секогаш возете безбедно со помош на интегрираните воздушни перничиња и следете го на притисокот во гумите.

Систем за мониторирање на притисокот на гумите (TPMS)
Систем за мониторирање на притисокот на гумите (TPMS)

Со малопредупредување можете да поминете долг пат. Нискиот притисок во гумите може да ја загрози потрошувачката на гориво, да го намали животниот век на гумите и може значително да влијае на сопирањето. JUKE постојано ги следи сите четири тркала и ќе Ве предупредува доколку притисокот опадне во една од вашите гуми.

ШЕСТ СТАНДАРДНИ ВОЗДУШНИ ПЕРНИЧИЊА
ШЕСТ СТАНДАРДНИ ВОЗДУШНИ ПЕРНИЧИЊА

Шест воздушни перничиња кои помагаат во заштита на патниците и возачот, во случај на директен судар или странични влијанија.